Toplu Taşıma Araçlarındaki Tutacaklarda Kendilerini Asan Sevgililerin Ölümsüzlüğü

Toplu taşıma araçlarında çeşitli pozisyonlarda yaşanan sevgi gösterilerinin ülke gündemimizde zirvelerde olmasının nedenlerinden biri sanıyorum herkesin aslında bu araçları bir yerden bir yere varmak üzere kullanırken bunları düşlüyor olmasından kaynaklanıyor. Bazılarının düşlerinin ötesinde eyleme geçmesinden ötürü bu araçlara zaman içinde seks otobüsü dediler, aşk gemisi dediler… dediler de dediler.

Derler tabii. Titreşimli bir tabandan gelen uyarımların zihinde başka ne tür hayallere ve bedende eylemlere sebep olmasını bekliyordunuz ki?! Zaten bununla ilgili olarak, çeşitli bilim adamlarının laboratuarlarına ve halkımızın ağzına layık araştırma sonuçlarına internette de rastlamak mümkündür. Link veremeyeceğim, çok edepsiz çünkü.

Dün, yakında gösteriye çıkacak olan Paldır Güldür isimli doğaçlama tiyatro ekibimizin çalışmalarına yetişebilmek üzere Şişli-Taksim Metro hattını kullandım. Yola çıkmadan evvel sosyal mecrada paylaştığım linkli haberin yansımalarından olduğunu düşündüğüm bir ana şahit oldum. Hatta çalışmalarımızda oynadığımız oyunlardan biri olan “ Sıkıysa Gerçekleri Söyleme” oyunu esnasında ekipten bir arkadaşımın “Aranızda açık alanda sevişmeyen oldu mu?” sorusuyla ne kadar alenen sevişmelere yönelimli olduğumuzu bir kez daha anladım.

Şahit olduğum ana gelirsek; tiplerine bakılırsa belli ki arafta kalmış yani liseyi bitirmiş üniversiteye de henüz girememiş bir çift birden öpüşmeye başladılar. Normaldi, ama normal olmayan bunu etraftakilere bakarak yapıyor olmalarıydı. Gösterişsiz bedenleriyle gösteriş yapmaya çalışan insanlarda hep zeka aramışımdır. Eylem dediğin sadece eylemden ibaret değildir, mesaj içermelidir. Sosyal mesaj vermenin böylesi bir yolunu ilk defa görüyordum çok da zeka aramaya gerek yoktu belki de. Ama gençler yine de alkışı hak ediyorlardı. Büsbütün yanaklarına alkış almayı göze almışlardı aşkı topluma yayabilmek için.

Yolcular şaşkındı, sinirden gülesiye yorumlar yapıyorlardı yer yer yükselen ve alçalan histerik sesleriyle. Ulu orta kavga eden, birbirini tokatlayan, yollarda birbirini saçından sürükleyen çiftlere göre daha kabul görebilirdi bu tazecik Çengelköy hıyarı kokulu ayaküstü sevişgenleri, o da ayrı.

Advertisements


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s