Başkalaşmış İlk Görünüşte Aşk

Çok yorgunsundur. Bir an evvel evine, yatağına kavuşmak tek arzundur. İşten yeni çıkmış, gün içinde yaşadığı gerilimden ve yorgunluktan dumanı üstünde tüten diğerleri gibi kuyrukta bekler ve balık istifi gibi dizilmişlere bakarak seni evine götürecek otobüste bir yer bulup bulamayacağını hesap etmeye başlarsın.
Önünde kaç kişi olduğunu saymaya çalışır, sayamasan da daha önceki tecrübelerinden kaynaklanan bir öngörü ile boş bir koltuğa yığılabilme ihtimalini düşünürsün. Okuldaki matematik derslerinde çözebileceğin türden hayat problemlerinden birini ha çözdün ha çözeceksindir ki şoför gelir ve kapılar açılır. Usta şoför, ustaca bir manevrayla tek ayakla otobüsün içine sıçrayıverir.
Penguenler gibi yana kaykılarak yürüyen kuyruklu insanlar tek tek bazen de omuz omuza çift çift otobüse binmeye başlarlar. Şanslısındır ki bulduğun boş koltuğa yığılırsın, eve gidene kadar uyumak istersin ama uyursan ineceğin durağı şanssızsan kaçıracak ve evine daha geç gideceksindir, uyumamak için direnirsin ama o rahatsız koltuğun kollarında öyle rahatsındır ki uyuyuverirsin, hem de ağzın 5 karış açık ve salyalar akıtarak…
Uyandığında durağını çoktan kaçırmışsındır ama öyle de güzel uyumuşsundur ki… Yarın uyumam dersin ama yine uyursun.
Son.
Advertisements


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s