Öldün, Duydun mu?

2 Şubat Çarşamba akşamı, Caddebostan Kültür Merkezi’nde, saat 20:30’da heyecanla perdenin açılmasını bekliyorduk üç arkadaş.

Lise yıllarımızda bize tiyatronun sadece bir sahne sanatı olmadığını, tiyatronun yaşantımızda bir duruş olduğunu gösteren, öğreten Özcan Hoca’mızın yönettiği ve Tiyatro Formül tarafından sahnelenen “Öldün, Duydun mu?” oyununu bekliyorduk üçümüz de.

Tiyatro Formül’ün sitesinde “Nerede olurlarsa olsunlar, hangi işi yaparlarsa yapsınlar, yürekleri her zaman ve her yerde yarım ve kırık bıraktıkları “Tiyatro Sevdası” için atan” diye tanıtmışlar kendilerini. Geçimlerini sağladıkları işleri devam ettirirken, tiyatro aşkı daha fazla engel dinlememiş ve 2008 yılında Tiyatro Formül’ü kurmuşlar. Ekipten Özcan Alpar, eğitmen; Sedat Küçükay, diş doktoru, aynı zamanda NTV Radyo’da “Halkın Sesi” ve NTV’de de “NTV Soruyor” programlarını sunuyor; Alev Aykent ise psikolog. Vatan Gazetesi ile 2009’da yaptıkları röportaj:

http://w10.gazetevatan.com/bizimkahve/haberdetay.asp?hid=14422&hkat=1

Oyuna dönecek olursak, perdenin açılmasına yakın giren müzikle ben havaya girmiştim. Sonunda ise oyuna geldiğim ve seyrettiğim için mutluydum.Kaçırılan onca şeyin arasında, bu oyunun hiç bir bahaneye takılmamasından ötürü mutluydum.

Oyunda, ben, kendimi, ölümü, yaşamı, hayata bugüne kadar ne kadar sıkı tutunup tutunmadığımı, yarışıp yarışmadığımı, sabredip sabretmediğimi, bana verilen akılla boşlukları doldurup dolduramadığımı sorguladım. Bir yandan seyrediyorsunuz, bir yandan da kendinize bakıyorsunuz. Söyleyebileceğim son şey, bu oyunun gidilip görülmesi gerektiği olabilir. Emek verilmiş güzel bir iş karşısında da daha fazla söylenebilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Bu oyunu yazan, yöneten, oynayan, sahneye taşıyan, kısacası tüm emeği geçenlere de bir izleyici olarak teşekkür ederim. Eski bir öğrenci olarak da, tiyatroyu bize sevdiren, okul yıllarının en kayda değer zamanlarını yaşatan ve bu oyunu yöneten Özcan Hocam’a teşekkür ederim.

Oyunun künyesi:

Yazan: Yiğit Sertdemir

Yöneten: Özcan Alpar

Oyuncular: Alev Tijen Aykent – Özcan Alpar – Sedat Küçükay – Ümit Aksoylu

Tiyatro Grubu: Tiyatro Formül

http://tiyatroformul.com/

Bu arada ufak bir bilgi, oyunda Sedat Küçükay (Masalcı) eski bir reklamcıyı canlandırıyor. Masalcının, eski bir reklamcı olması ne tuhaf , değil mi? 🙂

Sevgiler,

Nazlı

Advertisements

One Comment on “Öldün, Duydun mu?”

  1. eda says:

    ”Yaşıyorsun, hissettin mi?” dedirtiyor demek kendine. Tiyatro organizasyonları yapalım !


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s